En Yakın Oto Ekspertiz Güngören

En Yakın Oto Ekspertiz Güngören

Tıkla ara ; +90 532 423 90 42

DENEYİMLİ EKİP, PROFESYONEL HİZMET

En Yakın Oto Ekspertiz

Oto ekspertiz hizmeti geçmişten günümüze dek kusursuz bir şekilde uygulanır. Fakat her sektörde olduğu gibi oto ekspertiz sektöründe de birçok kalitesiz ve güvenilir olmayan firmalar söz konusudur. Özellikleri olmadığından merdiven altı firmalar olarak da tabir edilen bu işletmelerden garantili bir şekilde oto ekspertiz hizmetleri alamazsınız. Bu durumda ise aracınızdaki hasarları gerçek anlamda öğrenemez ve yüksek ödemeler yapmak zorunda dahi kalabilirsiniz.
Tüm bu nedenlerden dolayı uzman ve en yakın oto ekspertiz firması tercih etmeniz tavsiye edilir. Kurumsal kimlikli bir oto ekspertiz firması beklentilerinizi kusursuz ve tarafsız bir şekilde karşılar. Bu kapsamda garantili ve düşük fiyat üzerinden oto ekspertiz hizmetlerinden güvenle faydalanırsınız.

Oto Ekspertiz Nedir?
Oto ekspertiz yabancı terim olmakla birlikte marka ve model fark etmeksizin tüm araçlarda gizli ve açık her türden hasarların garantili ve hızlı bir şekilde tespit edilmesidir. Uygulama doğrudan en yakın oto ekspertiz firması tarafından ek ücretsiz olarak sunulur. Bu kapsamda müşteriler herhangi ek ödemeler yapmaksızın en iyi oto ekspertiz firmasından bu hizmeti kusursuz bir şekilde alabilir. Oto ekspertiz hizmetleri araç modellerinin daha sağlıklı bir şekilde alınıp satılmasını da sağlar. Böylece araç sahibi ve alıcı arasında herhangi problemlerin yaşanması söz konusu olmaz.

Nöbetçi oto ekspertiz

Acil oto ekspertiz,

Oto Ekspertiz Avantajları
En gözde en yakın oto ekspertiz firmasından bu hizmeti aldığınızda hem maliyet hem de zaman açısından avantajlı olursunuz. Oto ekspertizi hizmetinin sadece düşük fiyat üzerinden sunulması yeterli değildir. Hizmet modelinin aynı zamanda pratik ve yüksek teknolojili cihazlar üzerinden de uygulanması gerekir. Böylece müşteri memnuniyeti sağlanırken, söz konusu firmanın istikrarlı bir şekilde maksimum düzeyde tercih edilmesi de sağlanır.
Oto ekspertiz hizmetlerinin avantajları oldukça fazladır. Bu avantajlar arasında araç sahibinin aracını daha hızlı ve güvenilir anlamda satışa sunması ve aracı satın almak isteyenin ise aracı daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde satın alması sağlanabilir.

Oto Ekspertiz Güvenilir Mi?
Öncelikle en yakın oto ekspertiz için firmanın güvenilir olması da önemlidir. Müşterilerin kalitesiz bir firmadan oto ekspertiz hizmetleri alması doğal olarak kendilerinin mağduriyet yaşamasına neden olacaktır. Kalitesiz oto ekspertiz firmalarında müşteri memnuniyetine değer verilmez. Bu da doğal olarak müşterilerin araçlarında ekspertizi hatalı olarak öğrenmesine neden olur. Uygulamanın profesyonel bir firmadan alınması durumunda elbette ki oto ekspertizin güvenilir olmasını sağlar. Kaliteli firma kurumsal olduğundan en küçük hatalar dahi olmadan oto ekspertiz hizmetini siz değerli müşterileri için hazırlar.

En Yakın Oto Ekspertiz Firmasından Neden Bu Hizmet Alınmalıdır?
Çünkü en yakın oto ekspertiz firması doğrudan sizlere daha erken zamanda bu hizmeti sunar. Acil durumlarda uzak mesafedeki firmalar sizlere ciddi anlamda zaman kaybettirir. Bu gibi firmalar yüksek fiyat tarifeleri de sunar. Bu da sizlerin dezavantajlı kalmasına neden olur. En yakın mesafedeki oto ekspertiz firması ise bu hizmeti daha uygun fiyattan sunar. En yakın oto ekspertiz firmasına evinizin konforunda dakikalar içerisinde ulaşabilirsiniz. Firma kurumsal sitesinden ya da direk firma telefonundan yetkililer ile hızlı bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.

En Yakın Oto Ekspertiz Firması Genel Özellikleri
Birçok avantajları olan en yakın oto ekspertiz firması özellikleri arasında kurumsal bir kimliğe sahip olmasıdır. Oto ekspertizlerinde kurumsallık en temel ilke olmakla birlikte olmazsa olmazlar listesinde yer alır. Müşteri memnuniyeti doğrudan kurumsal kimliğe bağlıdır. Oto ekspertizi yaptırmak isteyenler için olarak firmalarda kurumsallık özelliğine bakıyor. Sonrasında en yakın mesafedeki oto ekspertiz firmasında garanti durumu söz konusudur. Firma kuruluş dönemlerinden bu yana bu hizmeti %100 garanti kapsamında sunar. En yakın mesafede yer alan oto ekspertiz firmasında en deneyimli ve çalışkan kadrolar görev alır. Böylece oto ekspertizlerini daha erken zamanda elinize geçer.

Ekspertiz Ne Demektir?

Ekspertiz kelimesi, Fransızca olan expert “tecrübeli, uzman” sözcüğünden alıntıdır, Türkçe ‘de “uzmanlık”, “bilirkişi tarafından yapılan inceleme” demektir.

Ekspertiz Raporu Ne Demektir?

Ekspertiz raporu Gayrimenkul, Sigortacılık, Otomotiv sektörleri başta olmak üzere ticari hayatın farklı alanlarında kullanılabilen anlamı oldukça geniş olan bir terimdir. Bir malın değerine veya oluşan hasarların tespitine ilişkin yapılan değerleme işlemi olarak birçok sektörde kullanılsa da Otomotiv sektöründe yaygınlaşmaya başlamıştır.

Oto Ekspertiz Nedir?

Davutpaşa Oto Ekspertiz

İnceleme kapsamına kaporta boya kontrolleri, motor mekanik kontrolleri, araç içi ve dışı elektronik aksam incelemesi, mekanik alt kontroller, hasar kaydı sorgulama vb. kontroller girmektedir.

Araca yapılan En Yakın Oto Ekspertiz nerede işlemi hem güvenli bir sürüş hem de ikinci el araç alım-satım sürecinde taraflar arasında iyi bir alışveriş için önemlidir. Araç satın alınmadan önce arızalar bilinir ise sorunların giderilmesi ve bu şekilde daha güvenli bir sürüş imkânı sağlanmış olur.

Trafik kaza tespit tutanağının veya başka bir şekilde kaza kaydının tutulmadığı durumların olabileceği, kaza sorgulamalarının yetersiz kalabileceği de unutulmamalıdır. Taraflar bu durumun farkında olmadan anlaşabildiği için ikinci el araç alımı yapılmadan önce aracın kazaya karışıp karışmadığının tespitinde kaporta ve boya kontrolü başta olmak üzere detaylı kontroller dikkatli bir şekilde yaptırılmalıdır.

Bu nedenle Oto Ekspertiz ve yapılan işin kalitesi önemlidir ve ekspertiz işleminin işinin ehli deneyimli ustalar tarafından yapılması gerekir. Güngören Ekspertiz Ekspertiz deneyimli kadrosu ile Oto Ekspertiz konusunda kaliteli, özenli ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Oto Ekspertiz Raporu Nedir?

En Yakın Oto Ekspertiz.

Bir nevi araç muayenesi olan Oto Ekspertiz işlemi ile ikinci el taşıtlar, Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen standarda göre verilen TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi bulunan işletmeler tarafından detaylı bir şekilde yapılan testlerle incelenir.

İkinci el araç alım-satımı öncesinde Güngören Oto Ekspertiz firmaları tarafından yapılan ekspertiz işlemi ve sonrasında verilen ekspertiz raporları ile sigorta eksperlerinin herhangi bir bağlantısı yoktur. Eksperlik meslekleri, isimleri aynı olsa da birbirinden oldukça farklı olup birbirine karıştırılmamalıdır. Güngören Oto Ekspertiz firması temelde Oto Check-Up/Kontrol olarak adlandırılabilecek bir hizmet vermektedir.

Her Güngören Oto Ekspertiz firmasının ayrı ayrı belirleyebildiği içerikleri olan ve müşterinin tercih ettiği ekspertiz paketinin içeriğine bağlı olarak yapılan Güngören Oto Ekspertiz işlemi sonucunda aracın kaza geçmişi, göçük, dolu hasarı, şanzıman, motor, fren sistemi vb. durumuna dair yapılan tespitler Oto Ekspertiz raporunda yer almakta, buna göre alıcı araç hakkında fikir edinerek aracı güvenle satın alabilmekte, aracın istediği kondisyona uygun olmadığına kanaat getirirse araç alımından vazgeçebilmektedir.

Oto Ekspertiz Raporunun Önemi Nedir?

Merter oto ekspertiz

Prestij, imaj, konfor, dayanıklılık, ikinci el değeri gibi tüketicinin önem verdiği birçok unsurun yanında araç geçmişinde yer alan kazaların ve sürücü alışkanlıklarının araç genel sürüş dinamiklerine ve konforuna da etkileri olmaktadır.

Bu nedenle, gerek ikinci el araç satın alırken, gerek aracınızı kullanırken fark edemeyebileceğiniz teknik arıza ve hasarların tespiti için Oto Ekspertiz işlemi son derece önemlidir. Yapılan testler sonrasında verilen Oto Ekspertiz raporu ile birlikte ekspertiz işleminin hangi firmada yapıldığına, firmanın yetkilendirilmiş olup olmadığına da ayrıca dikkat edilmelidir.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ‘nın konu ile ilgili 13 Şubat 2018 tarihinde Resmî Gazete ‘de yayımladığı İkinci El Motorlu Kara Taşıtlarının Ticareti Hakkında Yönetmeliğin yürürlüğe girmesi ile yönetmelikte bahsedilen Oto Ekspertiz süreci de uygulanmaya başlamıştır.

İkinci El Motorlu Kara Taşıtı ticaretiyle iştigal eden gerçek ve tüzel kişi tacirler ile esnaf ve sanatkârların İkinci El Motorlu Kara Taşıtı alım-satım faaliyetlerinde bulunan firmalar için getirilen Oto Ekspertiz zorunluluğu ile araç kilometresinin düşürülmesi, araçta oluşan kaza ve hasar durumunun gizlenmesi, dolandırılma veya hile gibi alıcıyı mağdur edebilen problemlerin önüne geçilerek herkes için adil ve güvenilir bir ticaret süreci oluşturulması amaçlanmıştır.

Sadece aracın genel ve dış görünüşüne bakarak ikinci el araç satın almak istemeyen tüketiciler de artık araç alım-satım işlemlerinde Oto Ekspertiz işleminin yapılması konusunda bilinçlenmeye ve ekspertiz raporunu talep etmeye başlamışlardır.

Oto Ekspertiz Raporunda Hangi Bilgiler Yer Almaktadır?

Oto Ekspertize konu olan İkinci El Motorlu Kara Taşıtının özellikleri, arıza ve hasar durumu ile kilometre bilgileri bulunmaktadır.

Aracın satıcı-alıcı taraflar arasında daha sağlıklı bir şekilde alım-satım işleminin gerçekleşmesi amacı ile yapılacak Oto Ekspertiz işlemi sırasında tercih edilen paket içeriğine bağlı olarak araç birçok testten geçerek aracın mevcut durumu hakkında bilgiler verilir.

Tercih edilen Oto Ekspertiz paket içeriğine göre yapılan testlerden sonra aracın tespit edilen mevcut durumu Oto Ekspertiz raporunda yer almakta, bu sayede alıcılar güvenli satın alma fırsatı bulurken satıcılar da araçlarının güncel durumu hakkında bilgilenmiş olarak gerek gördükleri takdirde alacakları önlemlerle araçlarını güvenle kullanmaya devam edebilmektedirler.

Oto Ekspertiz işlemi tamamlandıktan sonra elde edilen bilgilere göre hazırlanan ekspertiz raporunun birer nüshası satıcı ve alıcıya verilirken bir nüshası da Oto Ekspertiz firmasında kalmaktadır.

Oto Ekspertiz Raporu Hangi Durumda Gereklidir?

Oto Ekspertiz raporu, sekiz yaş veya yüz altmış bin kilometrenin altındaki araçların satışında İkinci El Motorlu Kara Taşıtı alım-satım faaliyetlerinde bulunan firmalar için zorunlu iken bu kriterlerin dışında olan motorlu kara taşıtları ve tüketiciler için Oto Ekspertiz raporu alınması zorunlu değildir.

Bununla birlikte Oto Ekspertiz işlemi, kapsam dışında kalan daha yaşlı ve kilometresi daha yüksek olan araçların genel durumu hakkında bilgi vermesi açısından da son derece faydalıdır. İkinci el araçların mevcut durumu hakkında detaylı bilgi veren Oto Ekspertiz işleminin herkes tarafından yaptırılarak sonrasında raporunun alınması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Oto Ekspertiz Raporunu Hangi Firmalar Verir?

Oto Ekspertiz raporu, Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen standarda göre verilen TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi bulunan işletmeler tarafından düzenlenir.

Oto Ekspertiz işleminin, Hizmet Yeterlilik Belgesi olan Oto Ekspertiz firmalarında yapılması önemlidir. İstenmeyen durumlarla karşılaşılmaması için Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen standarda göre verilen TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi olan firmalarla çalışılması, ikinci el araç alımından sonraki süreçte ortaya çıkabilecek sürprizlerin önüne geçmek için önemlidir.

Oto Ekspertiz İşlemi Sırasında Yapılan Kontrol ve Testler Nelerdir?

Oto Ekspertiz işlemi, Oto Ekspertiz hizmeti veren firmaların kendi oluşturdukları paket kapsamlarına göre farklılık göstermekte, farklı işlemlerin yer alabildiği paket içeriklerine göre firmalar farklı fiyatlar belirleyebilmektedir.

Aracın Boya Kontrolü: Boya kontrolünün Oto Ekspertiz sürecinde yapılan ilk işlem olduğunu söylemek doğru olur. Aracın kaportasında ya da herhangi bir yerinde fabrika çıkışı sonrasında tekrardan yapılan bir boya işlemi olup olmadığı kontrol edilir, eğer varsa boya kalınlığının ölçümü yapılır. Ölçüm cihazı ile hassas ölçüler yapılarak araç boyasıyla ilgili veriler elde edilir.

Motor & Mekanik Kontroller: Oto Ekspertiz raporu için dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de aracın motor ve mekaniğinin kontrol edilmesidir. Araç arıza tespit cihazına bağlanarak motorunda ve diğer sistemlerinde arıza olup olmadığı belirlenir.

Yanal Kayma Testi: Özellikle ön düzenindeki ayarsızlıklar otomobilin yolda düz şekilde seyretmesine etki edebilir. Bu nedenle, aracın 1 (bir) km mesafede sağa veya sola ne kadar kayabileceğinin metre olarak (km/m) ölçülmesi işlemidir.

Süspansiyon Testi: Amortisör, sürüş esnasında oluşan sarsıntı ve titreşimlerin şiddetini ve etkisini azaltması ile genellikle sürüş konforu olarak algılansa da aracın güvenli yol tutuşu için çok önemli bir sistemdir. Araç, test cihazının üzerine alınarak tekerleklerinin yukarı-aşağı yönde hareket ettirilmesi sağlanır. Bu şekilde kasisten geçme, çukura düşme etkisi verilerek süspansiyon verimliliği ölçülür. Ayrı ayrı süspansiyon başına ölçüm sonrasında ön ve arka değerler arasındaki farklılıklar da ölçüm sonucunda verilir.

Fren Testi: Ölçüm cihazına alınan aracın ön, arka ve el freniyle ilgili testler yapılır, dört tekerleğin maksimum fren kapasitesi ölçülür, fren performans ve verimliliği belirlenir. Aracın ön ve arka tekerleklerinin sağ-sol tekleri fren değerleri arasındaki sapmalar tespit edilir.

Diagnostik Test: Araç, Araç, OBD (On-Board Diagnostic) soketi üzerinden diagnoz-arıza tespit cihazına bağlanarak genel arıza taraması yapılır, marka ve model seçimine göre aracın elektronik sistemleri kontrol edilir. Araçta kayıtlı bulunan ABS, ESP, ASR vb. elektronik arızalar ekranda gösterilir.

Akü Testi: Voltaj, şarj, marş akım değeri ölçülerek araçtaki akünün mevcut durumu tespit edilir, geçen zaman içinde özelliğini ve şarj tutma özelliğini kaybeden akünün kullanım ömrü hakkında fikir verir.

Dyno (dinamometre) Test: Aracın, üretici firma katalog güç değerlerine yakınlık ve uygunluğu ile birlikte motor performansı ölçülerek gücün tekerleklere ne kadar iletildiği ortaya konur. Motorun maksimum devrine çıkılması sağlanarak motor gücü, tork değerleri, güç kayıpları ve tekerleklere ulaşan güç ölçülür.

esenler oto ekspertiz

Tıkla ara ; +90 532 423 90 42

OtOExper.net Profesyonel Ekip

BAGIMSIZ TARAFSIZ OTO EKSPERTİZ.

Tüm personelimiz sürekli olarak eğitimden geçmekte ve sertifika almaktadır.

Kaliteli Cihazlar

Tüm cihazlarımız üretimden teslim aşamasına kadar kontrol edilir ve TSE belgelidir.

Kaliteli Hizmet

Sizler için her zaman en iyi hizmeti vermeye gayret gösteriyor ve sektörde öncü olarak hizmet veriyoruz.

BİZ KUSURA BAKIYORUZ. OTOEXPER.NET

 • Obd  Cihaz ile Aracın Elektronik Hataları kontrolü
 • Lift üzerinde Alt Kontroller
 • Lift üzerinde Ön Takım Başlık Kontrolleri
 • Kaporta Kontrolü
 • Boya Kontrolü
 • Fren Testi,
 • Süspansiyon Testi
 • Yanal Kayma Testi
 • Lift Üzerinde Yürüyen Aksam Kontrolleri
 • Lastik Kontrolleri
 • İç Ekspertiz kontrolü
 • Dış ekspertiz kontrolü
 • Kaporta Değişen Kontrolleri
 • Mekanik Durum ve Mekanik Aksamların Kontrolü
 • DYNO Motor Testi, Conta Kaçak Testi
 • Güngören oto ekspertiz, davutpaşa oto ekspertiz, oto ekspertiz DAVUTPAŞA, davutpaşa ekspertiz, davutpaşa expertiz,

En iyi oto ekspertiz firması olan OtoExper.net firmamız, siz değerli müşterilerine ihtiyaç duyduğunuz her an, desteklerini sunmaya devam ediyoruz.

Oto Harita İstanbul Ekipmanları Araç ekspertiz Merkezi. İstanbul Güngörendehizmet sağlamaktayız.

ADRES : 
AKINCILAR MAHALLESİ ÇUKUROVA SK. NO:27 GÜNGÖREN – İSTANBUL

 • Telefon +90 (212) 504 70 79

 • Gsm       +90 532 423 90 42

 • Güngören Ekspertiz, Merter Oto ekspertiz, Haznedar oto ekspertiz, Bahçelievler oto ekspertiz, Zeytinburnu oto ekspertiz, davutpaşa oto ekspertiz, 

  İstediğiniz araca kavuşmaz ve aracın sorunlu veya sorunsuz olup olmadığını öğrenmek için OTOEXPER:NET oto ekspertiz her zaman gereklidir.

 • Güngören expertiz yapılan testler;

  Oto Ekspertiz Testleri,
  Motor Gücü Ölçüm,
  Kaporta Boya Testi,
  Fren Ölçüm Testi,
  Süspansiyon Amortisör,
  Yanal Kayma Tutuş,
  Arıza Tespit Testi,

  Motor Kulakçıkları,
  Motor Yağ Kaçakları,
  Şanzıman Kulakları,
  Rot-Rotil Kontrolleri,
  Ön Arka Balatalar,
  Ön ve Arka Diskler,
  Debriyaj Boşluğu,
  Lastiklerin Durumu,

  Yağ Hava Polen Filtre,
  Egzoz Duman Kontrolü,
  El Freni Çalışır Testi,
  Debriyaj Hidrolik Testi,
  Kavrama Kontrolü,
  Benzin Depo Kontrolü,
  Klima Gaz Kontrolü,

En Yakın Oto ekspertiz nerede?

Merter Oto Ekspertiz Güngören oto Ekspertiz, Pazar günü açık oto ekspertiz, Hafta Sonu açık oto ekspertiz, Haznedar Oto EkspertizPazar günü açık oto ekspertiz, Güngören oto EkspertizAirbag kontrolü Yapan Oto Ekspertiz firması, En yakın oto ekspertiz,